SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 235156
nr 23 5156
SKEDAR
6 + 1, silver, 1800-tal
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 december 2000
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver